SOCZEWKI KONTAKTOWE     SOCZEWKI OKULAROWE     OPRAWY OKULAROWE     OKULARY PRZECIWSŁONECZNE     POMOCE OPTYCZNE

Okulary przeciwsłoneczne

Proponujemy Państwu markowe okulary przeciwsłoneczne.

W naszej ofercie posiadamy szeroki wachlarz okularów od klasycznych, eleganckich, o ponadczasowym kształcie aż po bardzo nowoczesne.

Ważnym powodem używania okularów przeciwsłonecznych jest ochrona naszego wzroku przed szkodliwym działaniem promieniowania ultrafioletowego (UV). W dobie wzrastającej świadomości n/t zagrożeń dla skóry, wywoływanych przez promieniowanie ultrafioletowe, temat zagrożeń dla oczu, wywoływanych przez promieniowanie UV i potrzeby ochrony oczu nie jest szerzej znany.

Promieniowanie UV może być źródłem groźnych uszkodzeń narządu wzroku, takich jak zaćma korowa, świetlne zapalenie rogówki, zapalenie spojówki, skrzydlik, czerniak i inne.

Promienie ultrafioletowe podzielono ze względu na długość fali i skalę zagrożeń na:

UV-A, o najdłuższej fali, odpowiedzialne za opaleniznę i przedwczesne starzenie się skóry,
UV-B powodujące poparzenia skóry i najczęściej wiążące się z rakiem skóry i innymi chorobami oczu, jak np. zaćma,
UV-C mające najkrótszą długość fali i najgroźniejsze; są one jednak w większości pochłaniane przez warstwę ozonową i nie docierają do powierzchni Ziemi.

Bogata oferta produktowa pozwoli Ci wybrać idealnie pasujące do Ciebie okulary przeciwsłoneczne. Okulary przeciwsłoneczne to jeden z najbardziej stylowych gadżetów. Chronią przed słońcem, ale przede wszystkim dodają tajemniczości, dopełniają do całościowego wyglądu i zdobią. Trendy, fasony i dodatki zmieniają się co sezon, ale są takie modele, które nie wychodzą z obiegu a o których mówimy ponadczasowe.